czwartek, 3 listopada 2016

NoxWitam wszystkich serdecznie po przeczytaniu czterdziestu rozdziałów, co zajęło Wam całe dwa lata życia, a mnie - całe trzy lata pisania. Na samym wstępie chciałabym bardzo wszystkim podziękować - tym, którzy byli tu, a już ich nie ma, tym, którzy pojawili się tu całkiem nie dawno, ludziom pod pelerynami niewidkami, co nie komentowali, ale czytali, czym wyświetlenia mi nabijali (xD), a przede wszystkim tym, którzy byli tu od początku do samego końca.


Zacznijmy więc może od kilku słów na temat statystyki bloga. Dziękuję za:


-13 obserwatorów (to prawie jak mieć prywatny mini-Zakon Feniksa)!


- 31 głosów w ankiecie (w szczególności dwóm osobom, które rzuciły na mnie Avadę - czyżby za brak scen łóżkowych)...?


- 449 komentarzy! (A w nich tyle Potterkowej Miłości)...


- 18 300 wyświetleń (ludzi, których niecierpliwił ciągły brak nowego rozdziału)


   A w tym:


   - 861 wyświetleń rozdziału pt.: "Victoire, Teddy i Ognista Whisky" (no ciekawe czemu akurat ten rozdział okazał się być tym najbardziej popularnym)...


   - 524 wyświetleń strony "Peskipiksi Pesternomi" (czego w  życiu bym się nie spodziewała, ze względu na jej chorobliwą długość).

Są to dla mnie bardzo cenne świadectwa tego, że jesteście i czytacie. Dziękuję wszystkim czytelnikom, a zwłaszcza tym, którzy sami, przypadkowo bądź nie, wnieśli coś do tej historii. Cameleon - dawno Cię tu nie było, ale wiedz, że to dzięki Tobie powstała "Accio Plota", Izi Bels - była pomysłodawczynią uczynienia z biednej Pauline dziewczyny Booracka Juniora, Marta (Quilia Shipper xD) - wymyślone przez Ciebie nazwy Quilia i Pockemon na zawsze pozostaną w moim sercu i nie tylko w moim! Szczególne podziękowania należą się również Nez (dawniej Wikkusi) - najstarszej czytelniczce, oraz Incaligo i Alister, za moc równie miłych jak i konstruktywnych komentarzy!


Czy jest to jednak pożegnanie na zawsze? Otóż to zależy od Was i od dawki motywacji, jaką we mnie wstrzykniecie.


Ogłoszenia parafialne:


Nowy rozdział (już o klasę wyżej!) przewiduję najwcześniej na koniec listopada. Podkreślam NAJWCZEŚNIEJ, ponieważ nie mam pojęcia jak mi się to wszystko rozciągnie... W każdym razie mam nadzieję rozpocząć czwarty rok w Hogwarcie krótko po premierze "Fantastycznych Zwierząt i jak je znaleźć".


Nie musicie się jednak martwić, że przez ten czas na blogu będzie pusto. Otóż żeby utrzymać Was na blogu, obmyśliłam bardzo chytry plan (hyhyhy...). W ciągu tej nieokreślonej przerwy zamierzam dodać dwie nowe zakładki. Jakie? "Pokój Życzeń" i "Caput Draconis", jeżeli coś Wam to mówi... Kiedy? Tego nie powiem! Ale jeżeli będziecie wchodzić na tego bloga, niechybnie w porę się zorientujecie.

Do czego zmierzam: Jeżeli będziecie aktywnie komentować, być może stwierdzę, że... ukryję w którejś z zakładek przedwczesny prolog do kolejnej części, tak na przykład...? Co o tym sądzicie?

W każdym razie haczyk polega na tym, że od ilości Waszych komentarzy zależy, kiedy coś opublikuję i czy będziecie musieli na to czekać krócej czy dłużej.

Kilka słów wyjaśnienia: Przerwa w opowiadaniu jest niestety konieczna, ze względu na potrzebę zebrania większej ilości materiału przed publikacją. Chciałabym w przyszłości dodawać częściej rozdziały, mimo że strasznie trudno byłoby mi je uczynić krótszymi (choć pewnie będę się starać!), jednak demon rozpisywania się na niemożebną skalę jest o wiele silniejszy ode mnie. Jakby wena rzucała na mnie Imperius po prostu.
W związku z powyższym, obmyśliłam strategię, polegającą na pisaniu kilku rozdziałów na przód. Jak można było zauważyć, pod koniec tej części pisałam na bieżąco, co fatalnie odbijało się na terminach pojawiania się rozdziałów. Nie chciałabym, by takie zastoje się powtórzyły.
Pragnę również ostrzec, że... Narracja kolejnej części będzie się zasadniczo różnić od poprzedniej. Co jest dobrą, a zarazem złą wiadomością: pojawi się jeszcze więcej postaci! Czemu to dobra wiadomość? Część z nich jest Wam dobrze znana z kanonu!


Na koniec, życzę Wam wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Fiffie i Syriusza Blacka! A teraz Koniec Psot i piszcie!


Ostatni raz przed czwartą klasą:


Nox/*


~ Tita


10 komentarzy:

 1. Jestem Twoją najstarszą czytelniczką? Czuję się...Fajnie! XD
  Ło, ukryte w zakładkach? *-* <3 Ta idea jest genialna, to chyba jedyne, co mi wyszło w tamtym opowiadaniu i cieszę się, że z tego korzystasz XD :D
  Co do czwartej klasy...Więcej postaci? Po Fantastycznych Zwierzętach? Nie mogę się doczekać <3 Martwi mnie tylko "zmiana narracji", ale z pewnością to będzie coś dobrego xD Rozpisywać się możesz, wychodzi ci to epicko! *-*
  Nie mogę się doczekać kontynuacji, gratki, weny, czasu do pisania i udanego...wszystkiego! XD :D
  - Nez

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję napisania 450 komentarza! A właśnie, jak Ty to robisz, że prawie zawsze komentujesz jako pierwsza?
   Uznaj wykorzystanie Twojego pomysłu jako mój hołd dla Twojego geniuszu. Tylko najpierw zasłużcie sobie na ten prolog, hihihi...
   Nowe postaci z pewnością Ci się spodobają!
   Oj, właśnie coś mi się zdaje, że nie uniknę rozisywania się... Dlatego muszę wziąć się za pisanie już teraz zaraz...!
   Dziękuję i do przeczytania... w przyszłości :)
   Pozdrawiam ~ Tita

   Usuń
  2. "A właśnie, jak Ty to robisz, że prawie zawsze komentujesz jako pierwsza?"
   - Wiesz, ma się ten dar...A może po prostu czyham na rozdział 24h na dobę! XD
   "Tylko najpierw zasłużcie sobie na ten prolog, hihihi..."
   Co mam zrobić, żeby zasłużyć? XD
   "Nowe postaci z pewnością Ci się spodobają!"
   Więc nie mogę się doczekać ^^ XD :D

   - Nez

   Usuń
  3. Co masz zrobić, żeby zasłużyć? Po prostu tak trzymaj! ~ Tita

   Usuń
 2. Ojejciu... Kochana, tak naprawdę to byłam tylko jednym z wielu komentujących, którym bardziej się należą podziękowania.
  Choć ostatnio nie mam czasu aby tak zarliwie komentować, wierz, że ciągle tu jestem sercem i oczami (jakoś trzeba czytać). Nie mogę się doczekać owych niespodzianek i kolejnej części przygód.
  Az zatesknilam za pisaniem, bo niestety moje blogi muszę / musiałam usunąć ze względu na stan zdrowia o czasu, jaki spędzam u lekarzy.
  Tule z całego serca
  (min) Twoja In :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykro mi to słyszeć, że masz problemy zdrowotne... Dlatego jestem Ci jeszcze bardziej wdzięczna, że mimo wszystko znajdujesz czas, by tu zaglądać :)
   Mam nadzieję, że niedługo będziesz mogła powrócić do swoich blogów.
   A na razie nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci bardzo mocno zdrowia! ~ Tita

   Usuń
 3. A w tym miejscu pozostawię wiadomość, że to jeden z fanfików przy których najlepiej się bawiłam, chociaż zaczęłam go czytać, bo wydał mi się ostatnim interesującym tekstem w jakimś katalogu. A pierwszoosobowa narracja na początku trochę mi przeszkadzała, bo naprawdę za nią nie przepadałam. Ale u Ciebie szybko się do niej przyzwyczaiłam.
  Jestem bardzo ciekawa nowej części i z niecierpliwością czekam na wiadomo-jaki-wątek (bo jestem przewidywalna i monotematyczna). I zastanawiam się, czy część bohaterów, znanych z kanonu, będzie starym pokoleniem, czy nowym (które znamy już nie z książek, a z dopowiedzeń).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm. Miło mi słyszeć, że mimo wszystko katalogi na coś się przydają. Niestety zawsze mam problem ze streszczeniem całej fabuły bloga w sposób krótki, zwięzły i na temat, a jeszcze do tego zachęcająco... W końcu zgłaszam taki wymęczony ostatnim tchnieniem opis do katalogu, ale nigdy nie mam wrażenia, że jest dostatecznie dobry, by coś z tego było...
   Tak jak mówiłam, demon rozpisywania się!
   Cieszę się więc niezmiernie, że mimo wszystko mój marny opis kogoś przyciągnął. To dla mnie niebywały sukces!
   Ja niestety mimo wszystko lepiej się czuję w pierwszoosobowej narracji. Pewnie to wina wieloletniego pisania pamiętnika.
   Haha, ja też już sobie ostrzę zęby na wiadomo-jaki-wątek, wierz mi! Mam tylko nadzieję, że nie będę przewidywalna w tej kwestii xD
   Nic więcej już nie powiem!
   Dziękuję bardzo i jak zwykle cieszę się z Twojego komemtarza :)
   Pozdrawiam ~ Tita

   Usuń
 4. Dobre . Zwykle nie komentuje na blogach , ktore czytam , bo na telefonie to sie nie chce ale twoje opowiadanie jest super ! Czekam na czwarta klase , mam nadzieje ze szybko wstawisz prolog !

  Kaja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I właśnie sprawiłaś, że publikacja prologu nieco się przybliżyła! Dziękuję bardzo za komentarz i miłe słowa :) ~ Tita

   Usuń

Jeżeli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka komentowania zanikła... (zwłaszcza wśród czytelników), to niezawodny znak, że jesteś
MUGOLEM❣